HAKKIMIZDA

HAKKIMIZDA

Bugün onlarca sektörde, yüzlerce farklı uygulamanın olduğu yapıştırıcılar ve bantlar pazarının gelişiminde Bestek olarak önemli bir yer tutuyoruz.

18 senede Bestek olarak kimyasal yapıştırıcılar pazarının Türkiye’de gelişimine büyük katkımız olduğunu bilmek bir taraftan bizi gururlandırırken bir taraftan da müşterilerimize yenilikçi ve çözüm odaklı yaklaşımlar sunabilmemiz bizi motive ediyor. Kurulduğumuz günden bugüne Türkiye’nin coğrafi olarak %80’lik kısmında iş geliştirme ve satış faaliyetlerine ulaşmış durumdayız. Ankara’da kurulan bir firma olarak, Anadolu’nun her köşesine ulaştıktan sonra, son 4 senedir Marmara Bölgesindeki faaliyetlerimize de hızla devam ediyoruz. Şu an 800’den fazla endüstriyel müşterimiz ile büyük bir paydaş kitlesi edinmiş durumdayız.

İstanbul ve Ankara ofislerimizde bulunan 4 adet kesim makinemiz ile tam otomatik dilim kesim, aktarım, kiss-cut, die-cut adı verilen bantların istenen şekilde ve formda hazırlanması konularında her türlü müşteri talebini karşılayabilir durumdayız. İşimizin büyük kısmı sanayi ve endüstriyel üretim yapan üretici firmalar (B2B) olmasına rağmen, tüketici tarafında da (B2C) çalışmalarımız devam ediyor. Son yıllarda artan talep ile birlikte online satış kanalları ve pazar yerlerine yönelik yatırımlarımızı da geliştirme kararı aldık ve N11, Hepsiburada, Trendyol, Amazon gibi tüm platformlarda tüketici ürünlerinin de tedarik ve satışını yapmaya başladık. Üstelik, yakında kendi online satış platformumuzu da hayata geçirecek olmanın heyecanını paylaşmak isteriz.

Alanında global lider bir firma olan 3M ile 18 senedir devam eden işbirliğimiz, Türkiye’deki değişken piyasa şartlarına ve artan rekabete rağmen büyüyerek devam ediyor. Bunun yanı sıra müşterilerimizden gelen geri bildirimleri ve talepleri dikkate alarak, yine global bir üretici olan Alman Lohmann firması ile de distribütörlük anlaşması yaparak ürün portföyümüz genişletme yönünde bir adım attık.

3M ürün ağı oldukça çeşitli olmasına rağmen, dikkat ettiğimiz konu, sadece en iyi bildiğimiz ve en çok fayda yaratabileceğimiz alanda (yapıştırıcı ve bantlar) kalarak odaklanabilmek. Bu sebeple, endüstriyel yapıştırıcılar ve bantlara olan talep, uygulama alanları ve üretime entegrasyonu her zaman firmamızın önceliği oldu. Çift taraflı montaj bantlarından, tek taraflı tamir, bakım, onarım, maskeleme bantlarına; sızdırmazlık malzemelerinden (mastik vb), çift komponentli epoksi, akrilat gibi yapısal yapıştırıcılara kadar çok geniş bir ürün yelpazesi ile çalışıyoruz. Bu ürünlerin, Türkiye’nin en bilinen markalarında, her gün binlerce insanın hayatına dokunan araç, ekipman ve eşyalarda kullanılıyor olması ise işin en kıymetli tarafı.

Bestek olarak başlıca hizmet verdiğimiz sektörler, savunma sanayi, havacılık, beyaz eşya, raylı sistemler, yenilenebilir enerji (özellikle solar panel üretimi), reklamcılık, metal işleme, inşaat-yapı, otomotiv ve yan sanayi olarak sıralanıyor.

Üretici paydaşlarımız ve bugüne kadar güvenleri ile yanımızda olan tüm müşterilerimize teşekkür ediyor, birlikte nice başarılara ulaşmayı diliyoruz.

Saygılarımızla.

BESTEK.