3M Elektronik Grubu NOVEC Ürün Gamı

NOVEC 1700, 2704, 2708, 1710 Elektronik Kaplama

PCB kartların nemden, sudan, dış hava şartlarından, sülfürik asitten, UV ışınlarından, tuzlu su ortamlarından korunması amacı ile kullanılır. Daldırma, fırça veya spray yöntemi ile uygulanır. 10sn-60sn kuruma süresi bulunur. 1mic ile 10 mic arası kaplama yapar. 1 kişi ile yüzlerce kartın 1 dakikadan kısa süre içerisinde kaplama yapılması sağlanır. İşçilik maliyetlerini düşürür. LED aydınlatma ürünlerinde kullanılması sırasında renk değişikliğine sebep olmaz. ESD testleri için olumlu etkisi vardır. Yanıcı, patlayıcı değildir. Solvent içermez. İşlem sırasında soketlerin maskelenmesine gerek yoktur. UV ışığı altında görülebilir versiyonları mevcuttur.

NOVEC 72DA Lehim Reçinesi Temizleme

Dalga lehimden çıktından sonra veya el ile yapılan lehim işlemlerinden sonra, kartın üzerinde kalan reçine kalıntıları korozyonun başladığı ilk noktalardır. Bu artıkları hızlı ve etkili bir şekilde temzilemek için Novec 72DA ürünümüzü öneriyoruz. Ultrasonik yıkama makinesinde veya fırça ile uygulanabilir. Hızlı kurur, kalıntı bırakmaz. Yanıcı veya patlayıcı değildir.

NOVEC 71DA, 71DE, 72DE Yağ Sökücü

Gres yağını, hafif yağları, ağır yağları, partikülleri, silikon artıklarını temizleme amaçlı kullanılan ürünlerdir. Plastiklerle, metallerle, akriliklerle, silikonlarla ve seramik malzemeler ile uyumlu çeşitleri bulunmaktadır. Yanıcı veya patlayıcı değildir.

NOVEC 7100-7600 Isı Transferi ve Elektriksel Yalıtkan Sıvılar

Hassas elektonik cihazların yüksek voltaj testlerinde, elektronik cihazların sızdırmazlık testlerinde veya bitcoin gibi yüksek ısı yoğunluğu bulunan ekipmanların soğutulmasında kullanılan ürün gamıdır. 34° ile 167° arasında farklı sıcaklık aralığında kaynama noktaları bulunan bu sıvılar, elektriksel olarak yalıtkandır, hiç bir malzeme ile etkileşime girmezler. Yanıcı veya patlayıcı değillerdir, solvent içermez.